Aktualności

Aktualności

10 Październik, 2016
Podziękowania dla naszych Ambasadorów!

Od 22 marca do 30 września Ambasadorami naszej Kampanii byli Beata Sadowska i członkowie teamu KOMOBIKE.

 

II etap Kampanii edukacyjnej „KZM. Szczepimy! Zapobiegamy!” rozpoczął się 22 marca 2016 r. podczas konferencji prasowej z udziałem naszych Ambasadorów. Udało nam się pozyskać Beatę Sadowską – znaną dziennikarkę, autorkę książek i propagatorkę zdrowego stylu życia oraz Marka Długołęckiego – lidera teamu rowerowego KOMOBIKE, wicemistrza świata i mistrza Europy w bikejoringu. Podczas konferencji prasowej Beata Sadowska opowiadała, dlaczego zdecydowała się wesprzeć Kampanię i jak możemy chronić się przed groźnym Kleszczowym Zapaleniem Mózgu. Marek Długołęcki zdradził z kolei, czy kleszcze są niebezpieczne także dla rowerzystów i jak będzie wyglądało zaangażowanie teamu w Kampanię. Na naszym kanale możecie zobaczyć wywiady z Beatą Sadowską i Markiem Długołęckim.

 

Zgodnie z zapowiedziami podczas konferencji, Ambasadorzy aktywnie włączyli się w działania Kampanii – w kleszczowych fluo strojach wystartowali w maratonach i biegach. Członków teamu KOMOBIKE mogliście wypatrzyć ich m.in. podczas Skandia Maraton Lang Team w Wilanowie i Krokowej, a 21 maja Ambasadorzy połączyli siły i wspólnie wystartowali w Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku.  Jak przyznała sama Beata Sadowska, był jej to pierwszy start w rowerowym maratonie i „nie miała pojęcia, na co się pisze” 9 października Ambasadorzy kolejny raz wystartowali wspólnie – tym razem podczas biegu City Trail w Warszawie. Był to zarazem ich ostatni bieg w kleszczowych barwach.

 

Przez ostatnie kilka miesięcy Ambasadorzy aktywnie nas wspierali w promowaniu wiedzy o Kleszczowym Zapaleniu Mózgu. To głos Beaty Sadowskiej przekonywał w radiowych spotach, że warto się zaszczepić przeciwko tej chorobie, mogliście ją także zobaczyć na citylightach. Nasza Ambasadorka zachęcała również do wzięcia udziału w naszym jesiennym konkursie – filmik możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube. Komobajki natomiast startowali w wielu maratonach, a ze względu na fluo kleszczowe stroje – nie dało się ich nie zauważyć.

 

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, wsparcie i moc pozytywnej energii!

Fundacja Aby żyć

ul. Mogilska 40

31-546 Kraków

 

KRS: 0000276006

NIP: 675-13-59-851

REGON: 120435736

Adres do korespondencji:

ul. Krasińskiego 1/638

DH Jubilat

31-111 Kraków

 

Kontakt w sprawie kampanii:

kzm@abyzyc.pl

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego