Aktualności

Aktualności

28 Lipiec, 2016
Jak przygotować się do urlopu?

Specjalnie dla Was – poradnik last minute. Radzi Karola z bloga Życie Me!

 

Czas urlopowo-wakacyjny to świetny okres, by choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków, oczyścić głowę i naładować baterie pozytywnymi emocjami i przeżyciami. Jak postępować, by czas urlopu zapisał się naszej pamięci pozytywnie? To proste- odpowiednio się przygotować. I choć wskazówek i pomysłów będzie zapewne tyle, ilu urlopowiczów, to jednak, gdy będziemy się trzymać podstawowych zasad, nic nie powinno zakłócić naszego wypoczynku.

 

Kluczowa w tym wszystkim jest organizacja, bo dzięki niej nie doświadczymy (lub maksymalnie zminimalizujemy) sytuacje stresowe. Dobry urlop to urlop dobrze zaplanowany, podczas którego będziemy przygotowani na każdą ewentualność. Zaplanujmy szlaki, aktywności i atrakcje. Miejmy plan ‚B’ na wypadek pogorszenia pogody, czy choroby, bo choć nie dopuszczamy negatywnych scenariuszy do siebie, może być różnie. Człowiek-turysta przygotowany na każdą ewentualność łatwiej przyjmuje na swoje barki i radzi sobie z przeciwnościami urlopowego losu.

 

Gdy już mamy wszystko zaplanowane, warto – a nawet trzeba – zadbać o nasze zdrowie. Pamiętajmy więc o zabraniu ze sobą podręcznej apteczki, nie lekceważmy słońca, bo ono i w górach, i nad wodą potrafi dopiec. Ochrona przeciwsłoneczna w postaci preparatów na ciało, nakrycia głowy i sprawdzonych okularów to mus. Dodatkowo, jeśli wyjeżdżamy do miejsc podwyższonego ryzyka warto się zaszczepić oraz dodatkowo ubezpieczyć.

 

Tak przygotowani i wyekwipowani możemy ruszać i cieszyć się z poznawania nowych miejsc, próbowania nowych aktywności, zwiedzania, poskramiania morskich fal, czy zdobywania górskich szczytów. Relaksujmy się tak, jak lubimy!

 

http://www.zycie.me/
https://www.facebook.com/BlogZycieMe/?fref=ts

 

Jeszcze więcej porad, jak przygotować się do wyjazdu znajdziecie w naszej zakładce Zdrowie w podróży!

Fundacja Aby żyć

ul. Mogilska 40

31-546 Kraków

 

KRS: 0000276006

NIP: 675-13-59-851

REGON: 120435736

Adres do korespondencji:

ul. Krasińskiego 1/638

DH Jubilat

31-111 Kraków

 

Kontakt w sprawie kampanii:

kzm@abyzyc.pl

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego