Aktualności

Aktualności

06 Kwiecień, 2016
Eksperci o KZM

Jak można zarazić się KZM i dlaczego jest ono tak niebezpieczne? Jak skutecznie bronić się przed tą chorobą? Kim są nasi Ambasadorzy i dlaczego zdecydowali się włączyć w kampanię? Wszystkiego dowiecie się już wkrótce z filmów dostępnych na naszym kanale na YouTube! 

 

Podczas konferencji inaugurującej II etap kampanii edukacyjnej „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!” dokładnie przepytaliśmy naszych ekspertów i ambasadorów. Prezes Zarządu Fundacji „Aby żyć”, Andrzej Kuczara opowiedział o zaplanowanych akcjach i działaniach w ramach kampanii. Ambasadorzy – dziennikarka Beata Sadowska i założyciel teamu kolarskiego Komobike Marek Długołęcki – wyjaśnili, dlaczego popierają kampanię i jak przechytrzyć kleszcze.

 

Marta Supergan-Marwicz, specjalistka z zakresu ochrony środowiska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego obaliła najpopularniejsze mity dotyczące kleszczy oraz wyjaśniła, gdzie i kiedy możemy je spotkać. Prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, opowiedziała, czym jest tajemnicze KZM, jak wygląda przebieg choroby i w jaki sposób można jej skutecznie zapobiec.

 

Jesteście ciekawi szczegółów? Śledźcie naszą stronę i profil na YouTube, gdzie już wkrótce będziecie mogli zobaczyć filmy!

Fundacja Aby żyć

ul. Mogilska 40

31-546 Kraków

 

KRS: 0000276006

NIP: 675-13-59-851

REGON: 120435736

Adres do korespondencji:

ul. Krasińskiego 1/638

DH Jubilat

31-111 Kraków

 

Kontakt w sprawie kampanii:

kzm@abyzyc.pl

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego