Aktualności

Aktualności

02 Lipiec, 2015
Dziękujemy, że jesteście z nami

Za nami 3 intensywne miesiące trwania kampanii edukacyjnej.  Przeprowadziliśmy wiele działań – inaugurująca konferencja prasowa, panel edukacyjny na temat KZM na portalu Onet Zdrowie, wywiady z ekspertami w mediach, emisje spotu radiowego w wybranych rozgłośniach, nagranie sondy ulicznej, spotu promującego kampanię z udziałem Ambasadorów kampanii oraz sondy z udziałem dzieci sprawdzającej ich wiedzę na temat kleszczy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje z ekspertem medycznym, który na bieżąco odpowiadał na pytania Internautów. Ponadto organizowaliśmy liczne konkursy, byliśmy obecni na wybranych piknikach i maratonach. Szczególną uwagę poświęciliśmy  zaprojektowaniu unikatowej gry w sieci „Pogromcy kleszczy”, która w sumie przyciągnęła niemal 1000 graczy. Szczególnie nas cieszy, że jest już z nami prawie 6 tysięcy aktywnych Fanów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Kleszcze i przenoszone przez nie kleszczowe zapalenie mózgu  to temat, o którym powinniśmy myśleć cały rok, szczególnie jeśli nie korzystamy z ochrony zapewnianej przez szczepienia. Zaszczepić możemy się o każdej porze roku. Jednak najlepiej zrobić to wczesną wiosną, by latem móc w bezpieczny sposób korzystać z uroków natury. Pamiętajmy również, że szczepienia chronią nas jedynie przed KZM. Nie są one profilaktyką w zakresie wszelkich chorób wywoływanych przez kleszcze. Niemniej z uwagi na charakter choroby atakującej układ neurologiczny i mogącej powodować poważne powikłania zdrowotne skuteczna ochrona ma nieocenioną wartość.

 

Teraz planujemy kolejny etap kampanii. Organizujemy ją dla Was i dlatego prosimy o podpowiedzi na jakie działania liczycie. Co Waszym zdaniem spowoduje, że chętnie będziecie odwiedzali stronę szczepkleszcz.pl, nasz profil na Facebooku oraz kanał YouTube.

 

Fundacja Aby żyć

ul. Mogilska 40

31-546 Kraków

 

KRS: 0000276006

NIP: 675-13-59-851

REGON: 120435736

Adres do korespondencji:

ul. Krasińskiego 1/638

DH Jubilat

31-111 Kraków

 

Kontakt w sprawie kampanii:

kzm@abyzyc.pl

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego