Aktualności

Aktualności

16 Marzec, 2017
Dramatyczna historia Sebastiana

Dziennik „Fakt” opisuje dramatyczną historię Sebastiana Rokuszewskiego. 17-latek z Pisza kilka lat temu, po ukąszeniu przez kleszcza, zachorował na KZM. Dziś jest w śpiączce a jego rodzice walczą o przyszłość chłopca.

„ Sebastian Rokuszewski (17 l.) był radosnym, pełnym życia i planów na przyszłość chłopcem. Wszystko skończyło się przez zwykłe ugryzienie kleszcza. Ten groźny owad, pajęczak, zaraził Sebastiana kleszczowym zapaleniem mózgu, straszną chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Dziś chłopak jest w śpiączce. Jego rodzice modlą się, by dobry Bóg pozwolił kiedyś Sebastianowi się obudzić...” – czytamy w „Fakcie”.

– Mówimy o tym, co spotkało Sebastiana, bo chcemy przestrzec innych przed zagrożeniem. Wszyscy myślą, że kleszcze to tylko borelioza. O kleszczowym zapaleniu mózgu mało kto wie. A to potworna, przerażająca choroba – mówi dla „Faktu” ojciec Sebastiana, Maksymilian Rokuszewski.

Cały artykuł można przeczytać tutaj. W artykule znajdą Państwo numer konta, na który można wpłacać pieniądze, by pomóc Sebastianowi i jego rodzicom. 

 

Fundacja Aby żyć

ul. Mogilska 40

31-546 Kraków

 

KRS: 0000276006

NIP: 675-13-59-851

REGON: 120435736

Adres do korespondencji:

ul. Krasińskiego 1/638

DH Jubilat

31-111 Kraków

 

Kontakt w sprawie kampanii:

kzm@abyzyc.pl

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego